Prośba o ostrożność

Kursy walut

  kupno sprzedaż
rozliczenie gotówkowe
EUREUR 4,55 4,83
USAUSD 4,24 4,50
GBPGBP 5,14 5,50
rozliczenie bezgotówkowe
EUREUR 4,59 4,80
USAUSD 4,27 4,47
GBPGBP 5,17 5,47
Cyberprzestępcy nie ustępują w tworzeniu nowych stron phishingowych!
Zapoznajcie się z tekstem i sprawdźcie najczęściej występujące kategorie domen, które oszuści wykorzystywali w atakach na użytkowników cyberprzestrzeni.
Poniżej przykłady zidentyfikowanych kampanii wymierzonych w klientów bankowości elektronicznej:
Fałszywe inwestycje:
Cyberprzestępcy do dystrybucji fałszywych reklam inwestycyjnych wykorzystywali wyszukiwarkę Google. Po wpisaniu frazy związanej z inwestowaniem, użytkownikowi wyświetlana była na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania niebezpieczna reklama. Po wejściu w nią użytkownik trafiał na fałszywą stronę, na której oszuści wymagali podania swoich danych kontaktowych. Pozyskane, w ten sposób dane pozwoliły im na nawiązanie kontaktu z ofiarami i zachęcenie do zainwestowania pieniędzy.
Usługi kurierskie:
Schemat działania cyberoszustów opiera się na masowej wysyłce wiadomości SMS z informacją o rzekomych problemach z dostarczeniem przesyłki. Najczęściej przestępcy podszywają się pod wizerunki najbardziej rozpoznawalnych dostawców usług, np.: Poczty Polskiej, InPost, UPS, itp., aby wzbudzić w swoich potencjalnych ofiarach możliwie jak największe zaufanie. Starają się nakłonić odbiorców wiadomości do uzupełnienia danych na fałszywej stronie internetowej, do której prowadzi link zawarty w SMS-ie. 
Fałszywe sklepy:
W ostatnim czasie cyberprzestępcy tworzyli fałszywe sklepy internetowe, oferujące produkty w zaniżonych cenach. Oszuści, na niebezpiecznych stronach zamieszczali numer konta bankowego, na który należało dokonywać wpłat.
Fałszywe reklamy i posty:
Posty maja na celu wzbudzić zainteresowanie, wpłynąć na emocje klienta lub zachęcić go świetną okazją inwestycyjną. Reklamy i posty wyłudzające dane do logowania do stron takich jak Netflix czy na przykład mediów społecznościowych, maja na celu pozyskanie zapisanych na tych portalach danych dotyczących kart płatniczych, wykorzystanie profili do oszustw z wykorzystaniem kodów BLIK oraz pozyskanie danych do logowania do bankowości elektronicznej.
Bądźcie uważni i nieufni! "</span