Nowe Płatności Mobilne SwatchPay i Amzafit ZEPP!

Kursy walut

  kupno sprzedaż
rozliczenie gotówkowe
EUREUR 4,55 4,83
USAUSD 4,24 4,50
GBPGBP 5,14 5,50
rozliczenie bezgotówkowe
EUREUR 4,59 4,80
USAUSD 4,27 4,47
GBPGBP 5,17 5,47

Do gamy płatności mobilnych, z których mogą korzystać klienci Banku Spółdzielczego w Iłży, dołączyły dwa nowe rozwiązania dla użytkowników zegarków. SwatchPAY! działa dla kart Visa oraz Mastercard, natomiast Amazfit Zepp dla kart Mastercard.

Aktualnie klienci Banku mogą dodawać swoje karty płatnicze do portfeli cyfrowych w:

  • smartfonach z systemami operacyjnymi Android i iOS - Google Pay i Apple Pay,
  • zegarkach marek Fitbit, Garmin, Swatch, Amazfit,
  • opaskach sportowych Xiaomi,
  • aplikacji Visa Mobile.

 

Jak działa SwatchPAY?

Tarcza wybranych modeli zegarków Swatch jest wyposażona w chip NFC. Zastępuje on dane karty unikalnymi identyfikatorami. Dzięki temu w momencie płacenia wystarczy przyłożyć zegarek do terminala. Nikt nie zobaczy danych karty ani informacji o płatności. Zegarki Swach są analogowe, zatem nie wymagają wprowadzania kodu PIN na tarczy, a transakcje są potwierdzane na terminalu płatniczym, podobnie jak w przypadku kart i traksakcji zbliżeniowych.

Użytkownik zegarka Swatch ma do wyboru trzy metody, aby stokenizować swoją kartę płatniczą, czyli powiązać ją z zegarkiem:

  1. Samodzielna aktywacja płatności. W tym celu nalezy użyć lub pobrać na swój telefon aplikację SwatchPAY! by wearonize, która łączy się z zegarkiem poprzez moduł NFC telefonu i zapisuje odpowiednie informacje o stokenizowanej karcie na zegarku. Aplikacja jest dostępna w sklepach App Store i Google Play.
  2. Aktywacja płatności w autoryzowanym sklepie Swatcg, gdzie pracownik pomoże przeprowadzić rejstrację karty płatniczej w usłudze SwatchPAY!
  3. Dodanie karty płatniczej do usługi w momencie zakupu zegarka w autoryzowanym sklepie internetowym Swatch. W procesie zakupu zegarka należy wybrać opcję aktywacji płatności zegarkiem i postępować zgodnie z instrukcją.

 

SwatchPAY! można płacić wszędzie tam, gdzie dostępne są płatności zbliżeniowe. W momencie płatności nie trzeba mieć przy sobie telefonu, ani być w zasięgu internetu, wystarczy zegarek z dodaną wcześniej kartą.

Jak działa ZEPP Pay na zegarku Amazfit?

Również wyposażone w technologię NFC smartwatche Amazfit mogą zastąpić poftfel. Do Zepp Pay można dodać jednocześnie do ośmiu kart bankowych Mastercard, Opcja płatności zbliżeniowych wymaga zabezpieczenia smartchwacha hasłem.

Aby powiązać kartę z zegarkiem, należy zainstalować aplikację Zepp Pay na telefonie z systemem Android lub iOS i postępować zgodnie z instrukcjami aplikacji. Zegarki Amzafit są cyfrowe i w celu zabezpieczenia płatności ustawia się kod PIN do płatności mobilnych w aplikacji Zepp.

SwatchPay SwatchPay